Hotel Beatrice - Sekáni sektů - sabráž - sabrage

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Hotel Beatrice

Hotel Beatrice

V druhé polovině září 2010 se příznivci vinného sklepa U Jeňoura konečně dočkali nadstandardního ubytování v našem novém pasivním hotelu Beatrice, který je se sklepem propojen.

Pasivní hotel Beatrice je dokonale tepelně zaizolovaná konstrukce, čímž je zabráněno tepelným ztrátám. Objekt využívá cca. ze 40% světelné sluneční záření ke svému dohřevu, dále teplo z vnitřního el. zařízení a lidí – hostů, či personálu hotelu.
Velmi důležitá je vnější, kontinuálně uložená tepelná izolace. V podlahách 350 mm, ve stěnách 200 mm a ve střešní konstrukci 400 mm.

K vytápění hotelu je využita rekuperační jednotka, která zajišťuje i dohřev užitkové vody.
Zbytkový dohřev vody zajišťuje tepelné čerpadlo (vzduch-voda). Jednoduše řečeno, nasávacím otvorem je do prostoru hotelu pomalu-běžným ventilátorem vháněn čerstvý vzduch, který prochází rekuperační jednotkou. V této jednotce se nasávaný čerstvý vzduch setkává odděleně s odsávaným vnitřním použitým vzduchem z hotelu. Použitý vzduch předá veškeré teplo vháněnému čerstvému vzduchu a je vyháněn pomalu-běžným ventilátorem z objektu. Současně se i tento odpadní vzduch využívá k dohřívání užitkové vody v zásobnících. Tato užitková voda opačně zase dokáže dohřívat studený vzduch přicházející do objektu . Vše je řízeno jednoduchou automatikou.

Stavby postavené v pasivním standartu vykazují vysokou životní pohodu pro všechny obyvatele těchto objektů. Věříme, že mimo většiny hostů, kteří nás budou nadále navštěvovat především kvůli naším výborným vínům a skvělé kuchyni, bude i spousta budoucích investorů pasivních objektů, ať už komerčních, nebo rodinných pasivních domů.

Tady určitě platí: „lépe jednou vyzkoušet, než stokrát slyšet“.

Stejně jako jiné budovy postavené v pasivním standartu, bude i hotel Beatrice velkou měrou přispívat k ochraně životního prostředí a snížení emisních vlivů.

Doufáme tedy, že ekologicky smýšlejícím lidem, kteří budou chtít navštívit vinný sklep na jižní Moravě, předešlé informace usnadní jejich rozhodnutí.

Součástí hotelu je i p
rostorný konferenční sál. Podle způsobu uspořádání pojme 80 až 150 hostů. Dá se rozdělit na dvě části, každá vybavená potřebným ozvučením a promítací technikou. Mimo vzděláníchtivé účastníky mohou v budoucnu tyto prostory uspokojit i milovníky umění při vernisážích, či např. koncertech. Není vyloučen ani např. firemní ples, či další jiné aktivity.

V hotelu je 25 pokojů s možností vyjít na balkonovou terasu a kochat se výhledem na nechorské vinice. Každý pokoj je vybaven dvěma lůžky a válendou k dennímu odpočinku, nechybí ani kvalitní koupelna, či připojení wifi. Hotel bude mít svou vlastní prádelnu.


Více na Hotel Beatrice


Pro cyklisty

Pouhých několik metrů od hotelu
mohou cyklisté využívat půjčovnu kol, stejně jako úschovnu pro své bicykly, včetně potřebného zázemí pro údržbu kol apod.
Těšit se na něj tedy mohou nejenom cyklisté kteří budou ubytovaní v hotelu Beatrice, ale i všichni ostatní žízniví a hladoví, kteří pojedou kolem.

Hotel Beatrice logo
Hotel Beatrice
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky