Přihlášky - Sekáni sektů - sabráž - sabrage

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Přihlášky

Soutěž

Závazná přihláška na XVI. ročník Mezinárodního mistrovství ČR v sekání sektů

Sobota
1.srpna 2020
Vinařská stodola CHÂTEAU VALTICE

Přhlásit se můžete vyplněním formuláře závazné přihlášky. (pole označená hvězdičkou, jsou povinná)

Přihlášku můžete poslat i dopisem, nebo mailem na adresu:
Libor Nazarčuk, Kpt. Jaroše 14, 690 02 Břeclav
nebo e-mail: info@moravskysommelier.cz
Propozice a další informace:
16. ročník Mezinárodního mistrovství ČR v sekání sektů
Soutěž se uskuteční v sobotu 1. srpna v areálu společnosti CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice a.s., Vinařská 407, Valtice

Vlastní soutěž bude „tradičně netradiční“ v tom, že se budou srovnávat jen praktické dovednosti, jinak řečeno, nečeká Vás žádný písemný test. Disciplíny budou jen dvě: sekání sektu a servis sektu. Soutěž začne ve 13.00 kvalifikačním kolem. To je povinné pro všechny s výjimkou finalistů předchozích ročníků, kteří mají automaticky zajištěn postup do semifinále. V kvalifikačním neveřejném kole Vás čekají stejné úkoly jako v semifinále, tedy klasický servis sektu (časový limit 4 minuty) a poté jeho otevření useknutím hrdla láhve.

V odpoledním, již veřejném semifinále, se představí maximálně deset sommelierů podle uvážení poroty, která má pravomoc vyřadit kohokoliv z dalšího průběhu soutěže. Soutěžící nejprve předvede klasický servis sektu v časovém limitu 4 minuty (servis již neprovádí postupující z dopolední kvalifikace, kterým se započítává kvalifikační výkon, ale jen přímo nasazení semifinalisté!) a poté otevření
3 láhví sektu libovolným způsobem. Několik šavlí bude k dispozici přímo na místě, ale doporučujeme každému, aby si na soutěž přivezl svůj nástroj. Nejlepší soutěžící (minimálně 4 maximálně 6 - opět rozhodne porota) postoupí do večerního finále, které bude letos opět ve free stylu. Finalisté budou mít pětiminutový prostor na useknutí libovolného počtu láhví jakýmkoliv způsobem. Jediným limitem je použití minimálně 5 a maximálně 12 lahví jakéhokoliv objemu!

Výkony bude hodnotit odborná porota a svého vítěze si zvolí také diváci. Pro nejlepší jsou připraveny stejně jako v minulých letech atraktivní ceny, kromě jiného si vítěz odveze originální šavli na sabrage, obří láhev sektu (18 litrů) …!

Akce opět proběhne pod širým nebem a je koncipována jako velká garden párty hlavním městě vína České republiky. Bude samozřejmě připravena i mokrá varianta. I letos bude každý soutěžící prezentovat svůj vlastní vybraný sekt, čímž se opět zvýší atraktivnost klání. Můžete udělat reklamu své firmě, podniku, kde pracujete, oblíbenému sektu nebo překvapit něčím originálním, co může zaujmout nejen diváky, ale i odbornou porotu. Podmínkou je, že to musí být sekt vyrobený klasickou metodou kvašením v láhvi. Kdo má ambice na postup z kvalifikace až do finále, lehce si spočítá, že by si měl přivést sektů minimálně deset. Samozřejmě budou k dispozici i rezervní sekty od pořadatelů.
Pořadatelé nezajišťují ubytování. Informace o ubytování ve Valticích posíláme v příloze.
Přihlásit se je nutné nejpozději do 5. srpna buď na
http://www.sekanisektu.cz/prihlasky.html  nebo mailem na lt info@moravskysommelier.czVšichni soutěžící budou soutěžit na vlastní nebezpečí, což před zahájením klání stvrdí svým podpisem!
Akce má omezenou kapacitu, a proto je nutné nahlásit dopředu Váš případný doprovod. Pro doprovod soutěžících je připraveno zvýhodněné vstupné 350,- Kč (1 soutěžící maximálně 2 členové doprovodu).
Cena vstupenky je 499,- Kč, členové Asociace sommelierů ČR mají zvýhodněné vstupné 399,- Kč.

Na setkání s Vámi se těší

Moravský sommelier Libor Nazarčuk


Program 15. ročníku Mezinárodního mistrovství ČR v sekání sektů

Sobota 10. srpna 2018
\
CHÂTEAU VALTICE -Vinné sklepy Valtice

13.00  neveřejná kvalifikace soutěže sommelierů v servisu a sekání sektů
15.30 Semifinále soutěže sommelierů v servisu a sekání sektů
18.30 Finále soutěže sommelierů
20.00 Vyhlášení výsledků soutěže sommelierů a divácké soutěže


Kontakt:  Libor Nazarčuk -  606 202 595,  info@moravskysommelier.cz


www.moravskysommelier.cz,  www.vsvaltice.cz, www.sekanisektu.cz

ano
ne


 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky